Przejdź do zawartości

Dyskusja:Long Term Evolution

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Polecam zrobić odnośnik do skrótu LTE, który teraz prowadzi tylko do hiszpańskiej linii lotniczej, mam na myśli stronę ujednolicającą :) Pozdrawiam


Hasło zawiera poważny błąd. LTE nie jest zaliczane do standardu 4G, gdyż taki standard na dzień dzisiejszy nie został formalnie określony. LTE na dzień dzisiejszy jest zaliczane do standardu 3G z adnotacją jako Evolved. Formalne zatwierdzenie nastąpi dopiero po legalizacji standardu. Wszystkie określenia jako LTE 4G są błędne. Standard LTE jest tylko i wyłącznie pretendentem do 4G. Na dzień dzisiejszy nie istnieją formalne dokumenty standaryzacyjne zaliczające LTE do 4G.


Pozdrawiam

bledne rozwiniecie skrótu[edytuj kod]

Hasło SAE jest podlinkowane do złego rozwinięcia


Rewert zmian z dnia 23:25, 9 mar 2011[edytuj kod]

Fakt, że na jakiejś prywatnej stronie ktoś użył sformuowania "3GPP Long Term Evolution" (zresztą potem już konsekwentnie uzywa tej nazwy bez członu "3GPP") nie moze być argumentem do umieszczenia takiej nazwy w artykule w Wikipedii. Tu wykładnią jest nazwa używana przez 3GPP, ta organizacja stworzyłą/tworzy specyfikacje LTE. W specyfikacjach konsekwentnie używa nazwy LTE - "Long Term Evolution" bez tego członu "3GPP", dlatego tak właśnie powinno pozostać w artykule w Wikipedii.

Pan Camel (dyskusja) 15:56, 10 mar 2011 (CET)[odpowiedz]


A co z częstotliwościami na jakich działa LTE? Jak jest na świecie i jak jest w Polsce? U nas niby "Mobyland" ma LTE na 1800MHz, a Aero2 dostało koncesję na 2600MHz (zakres 2570-2620). Obie firmy mają coś w spólnego z Polsatem. No właśnie, a na jakiej częstotliwości jest LTE Cyfrowego Polsatu?


Różne wartości w różnych miejscach artykułu[edytuj kod]

Na początku artykułu stoi: maksymalna szybkość w górę - 86,4 Mb/s. W tabelce przy "uplink" zaś 50 Mb/s. Druga z tych wartości jest dość mocno oderwana od rzeczywistości, nawet przy bardzo silnym zaokrąglaniu... --193.138.208.6, 2011-12-28

Na pewno nie było to spójne z dokumentacją dostępną z tej strony dotyczącej Release 8. Przynajmniej z tego co jest wprost opisane, bo nie jestem pewien jak tam z różnymi modulacjami i nie sprawdzałem nowszych Release. --Nux (dyskusja) 22:28, 31 gru 2011 (CET)[odpowiedz]

nieaktualne dane - wymaga weryfikacji[edytuj kod]

Witam! Artykuł ma trochę błędów formalnych. Orange i T-Mobile to jedna fizyczna sieć. Obie firmy utworzyły spółke NETWORKS, w której mają po 50% udziałów, a która to spółka świadczy usługi utrzymania i budowy sieci radiowej dla obu operatorów. Chodziło o wykorzystanie masztów, lokalizacji, redukcję kosztów budowy sieci.

Pasmo LTE 800/900 jest aktualnie powszechnie stosowane zwłaszcza na terenach poza miejskich. Orange idzie w tym kierunku i będzie rozwijał swoje LTE w paśmie 800MHz. Pasmo ma mniejszą pojemność ale większy zasięg. Tak samo operatorzy migrują z 2G do 3G zastępując GSM 900 technologią UMTS 900. Na 800MHz działa również HSPA+! Technologia 2G ma zniknąć z rynku do 2020 roku.

Proszę o weryfikację danych i poprawki do wpisu LTE. Aktualnie wprowadza on trochę w błąd.

PS. Technologie radiowe QAM stosowane w LTE wymagają LOS. Nie wiem jak operatorzy chcą uzyskać na tym 100 i więcej megabitów. Modulacja QAM jest wrażliwa na trasy wielościeżkowe oraz interferencje. Z tego powodu aby w pełni skorzystać z LTE trzeba wyjść z fotelem na balkon i ustawić się na wprost stacji bazowej ;-)

PS. LTE, to rzeczywiście Long Term Evolution. Kiedy ta sieć wykluje się na 100%, tego nikt nie wie. Prawda jest taka, że żadna sieć w Polsce nie została zrobiona porządnie do końca.

W razie czego służę pomocą. Pozdrawiam,

Status: niezałatwione

Zgłoszenie zostało przeniesione z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule ponieważ prawdopodobnie nie zostało rozwiązane w ciągu 45 dni.

Firma Midas już nie istnieje. W Play jest LTE 2100 MHz. Zgłasza: 94.254.161.241 (dyskusja) 11:21, 12 gru 2017 (CET)[odpowiedz]

Kategorie LTE dla urządzeń użytkownika / LTE UE (User Equipment) Category & Class Definitions[edytuj kod]

Proponuję dodanie nowego podrozdziału Kategorie LTE dla urządzeń użytkownika Wykorzystanie możliwości sieci uwarunkowane jest posiadaniem urządzenia odbiorczego odpowiedniej kategorii.

Tutaj znajduje się link opisujący zaszeregowanie tych urządzeń do odpowiednich klas. LTE UE (User Equipment) Category & Class Definitions[2] https://www.cablefree.net/wirelesstechnology/4glte/lte-ue-category-class-definitions/

w ten sposób chcę poddać dyskusji temat zaczęty tutaj: https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Long_Term_Evolution&oldid=58365210